Ekspresowa trasa S7 stała się miejscem samozapłonu policyjnego radiowozu

Ekspresowa trasa S7 stała się miejscem samozapłonu policyjnego radiowozu

Na ekspresowej drodze S7, w miejscowości Występa, która leży w powiecie skarżyskim, doszło do zdarzenia, które mogło zakończyć się tragicznie. Radiowóz policyjny niespodziewanie stanął w płomieniach. Funkcjonariusze zauważyli dym wydobywający się spod maski pojazdu podczas kontroli innego samochodu. Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek, 18 marca, przed godziną 20:00.

Podkomisarz Jarosław Gwóźdź, pełniący funkcję oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej, przekazał informacje na temat zdarzenia. Wyjaśnił, że doszło do samozapłonu w komorze silnika radiowozu. Funkcjonariusze, pomimo niebezpieczeństwa, oraz kierowca innego pojazdu, którego kontrolowali w chwili zauważenia dymu, wspólnie podjęli akcję gaśniczą.

Na miejsce zdarzenia wezwano straż pożarną, której zadaniem było zabezpieczenie miejsca oraz ostateczne ugaszenie płomieni. Mimo zaistniałej sytuacji, nie doszło do żadnych ofiar czy poszkodowanych. Po zakończeniu akcji radiowóz został odholowany na parking policyjny.