Pozytywne rezultaty policyjnej czujności: 25-latek zatrzymany z amfetaminą

Pozytywne rezultaty policyjnej czujności: 25-latek zatrzymany z amfetaminą

Ostrożność i umiejętne rozpoznanie sytuacji przez policjantów przyczyniły się do sukcesu w czwartkowych działaniach. Kryminalni z komendy w Staszowie, wspierani przez kieleckiego funkcjonariusza z piesem narkotykowym, zdołali zatrzymać mężczyznę poszukiwanego przez sąd. W trakcie procedur okazało się, że 25-letni mężczyzna miał przy sobie 100 gramów amfetaminy, co tylko zwiększyło jego problemy. Od tej pory jego los spoczywa w rękach sądu, a on sam został umieszczony w policyjnej celi.

Staszowscy policjanci codziennie otrzymują nowe nakazy doprowadzenia. Na ich podstawie uruchamiane są poszukiwania miejsc pobytu tych osób, aby je następnie zatrzymać. Ukrywanie się przed wymiarem sprawiedliwości jest zrozumiałe – chodzi o próbę uniknięcia kary i możliwość korzystania z wolności jak najdłużej.

Jednak 25-latek nie udało się uniknąć sprawiedliwości. Czwartkowy poranek rozpoczął od pobytu w policyjnym areszcie. Mieszkaniec gminy Szydłów został zatrzymany przez staszowskich kryminalnych, ponieważ był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości w celu odbycia 16-dniowej kary pozbawienia wolności. Jednak to mały problem w porównaniu do tego, co czekało go dalej. Policjanci podejrzewali, że mężczyzna mógł mieć styczność z nielegalnymi substancjami psychoaktywnymi. W akcję zaangażowany był także kielecki funkcjonariusz z psem szkolonym do wyszukiwania narkotyków. W wyniku wspólnych działań, w jednym z pomieszczeń domu 25-latka, pies odnajduje woreczek foliowy z 100 gramami białej substancji, która okazała się być amfetaminą.

Mimo iż 25-latek przyznał się do posiadania amfetaminy, twierdząc, że była to substancja na jego własny użytek, nie uchroniło go to przed konsekwencjami. Został zatrzymany i umieszczony w areszcie. W piątek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Może mu teraz grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.