Kolejny przestępca w rękach funkcjonariuszy ostrowieckiej komendy – 30-latek oskarżony o serię kradzieży

Kolejny przestępca w rękach funkcjonariuszy ostrowieckiej komendy – 30-latek oskarżony o serię kradzieży

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy policyjnej, doprowadzili do odpowiedzialności 30-letniego mężczyznę. Odpowie on za szereg kradzieży, do których doszło w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Te niefortunne incydenty miały miejsce w jednym z marketów Ostrowca Świętokrzyskiego oraz w drogerii sieciowej. W sumie, 30-latek był sprawcą aż 13 kradzieży, jednak każda z nich nie przekraczała wartości wykroczenia. Policjanci jednak połączyli wszystkie działania mężczyzny w jeden ciąg zdarzeń, co umożliwiło przedstawienie mu zarzutu przestępstwa. W efekcie, 30-latkowi grozi teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj stróże prawa z tego samego wydziału ostrowieckiej komendy postanowili ponownie przeanalizować zebrane informacje dotyczące tych kradzieży. Ich podejrzenia skierowane były właśnie na wspomnianego już 30-latka, który zdaniem policji był odpowiedzialny za znikające z półek sklepowych towary. Od listopada poprzedniego roku, mężczyzna wielokrotnie odwiedził lokalny market i sieciową drogerię, gdzie dokonywał kradzieży. Ze zgromadzonych dowodów wynikało, że zawsze zabierał ze sobą towar o niskiej wartości, co powodowało, że każde takie zdarzenie było kwalifikowane jako wykroczenie. Niemniej jednak, łączna wartość skradzionych artykułów przemysłowych i drogeryjnych przekraczała 2000 złotych.

Policjanci połączyli wszystkie te działania w jeden ciąg przestępstw, co pozwoliło im na sformułowanie zarzutu przestępstwa. Mężczyzna przyznał się do winy. Ponadto, ze względu na recydywę, teraz grozi mu surowsza kara. Warto przypomnieć, że za kradzież mienia kodeks karny przewiduje sankcję do 5 lat pozbawienia wolności.