W powiecie skarżyskim rusza długo oczekiwany remont kluczowej arterii komunikacyjnej

W powiecie skarżyskim rusza długo oczekiwany remont kluczowej arterii komunikacyjnej

Nadchodzi czas przeprowadzenia renowacji jednej z kluczowych dróg w Michałowie, znajdującym się w powiecie skarżyskim. Lokalni mieszkańcy od dawna oczekiwali na te prace, które mają na celu poprawę stanu ponad kilometrowego fragmentu drogi przechodzącego przez tę wiejską miejscowość.

Stan nawierzchni drogi łączącej wsie Michałów i Majków jest w stanie opłakanym, dlatego remont stał się niezbędny. Artur Berus, starosta skarżyski, podkreśla wagę tej inwestycji, zapewniając, że po jej zakończeniu droga będzie spełniać wszelkie współczesne standardy bezpieczeństwa i jakości.

– W trakcie prac zostanie zrealizowana nowa podbudowa i nawierzchnia bitumiczna. Zostaną również dodane ścieżki pieszo-rowerowe wzdłuż jezdni, a pobocza i dojazdy do poszczególnych nieruchomości będą dodatkowo wzmocnione – mówi starosta skarżyski.

Rozpoczęcie prac drogowych przewidziano na wtorek, 13 lutego. Kierowcy powinni być przygotowani na pewne komplikacje w ruchu drogowym, jak zauważa starosta.

– W trakcie realizacji prac może nastąpić okresowe wprowadzenie ruchu wahadłowego. Jednakże wykonawca nie planuje całkowitego zamknięcia drogi, aby nie utrudniać ruchu pojazdów – uspokaja Berus.

Całkowity koszt modernizacji tego odcinka drogi wynosi ponad 5,7 mln zł, z czego aż 90 proc. to środki pochodzące z dofinansowania w ramach programu Polski Ład. Wykonawca ma czas do końca września bieżącego roku na zrealizowanie projektu.