Sandomierskie Dyktando z Jajem rozpoczyna rekrutację chętnych

Sandomierskie Dyktando z Jajem rozpoczyna rekrutację chętnych

Zaraz ponownie nadarzy się okazja do rywalizacji w unikalnej Sandomierskiej imprezie – Dyktandzie z Jajem. Organizatorem, Miejska Biblioteka Publiczna, już teraz zaprasza do zapisów na czwartą edycję tego nietypowego konkursu, który swój oryginalny tytuł zawdzięcza dwóm aspektom.

Pierwszym z nich jest specyficzny, humorystyczny charakter tekstów, które są przygotowywane dla uczestników do przepisania. Drugim zaś jest termin organizacji dyktanda, który przypada na okres Wielkanocny, popularnie kojarzony właśnie z jajkami – tłumaczy Wojciech Dumin, dyrektor biblioteki.

W poprzednich edycjach dyktanda, uczestnicy mieli okazję zmierzyć się z pisownią trudnych i nietypowych słów jak: grabieżca, chaszcze, jeżówka purpurowa, chabry i kąkole, zhierarchizowany oraz szaro-niebiesko-srebrzysty szal.

Dyrektor Dumin aktywnie zachęca wszystkich do udziału w tej zabawnej formie popularyzacji naszego języka. Zgłoszenia będą przyjmowane aż do 14 marca. Samo Dyktando z Jajem odbędzie się natomiast 17 marca. Osoby zainteresowane mogą zgłosić swoje uczestnictwo osobiście w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sandomierzu, a także telefonicznie lub przez e-mail. Wśród najlepszych znawców ortografii zostaną rozdane atrakcyjne nagrody. Dyktando będzie przeprowadzane w dwóch grupach wiekowych: dla osób między 10 a 15 rokiem życia oraz dla tych, którzy ukończyli 16 lat, włączając dorosłych.