Policja w Kielcach ratuje życie 13-letniego chłopca, zapewniając mu szybki transport do szpitala

Policja w Kielcach ratuje życie 13-letniego chłopca, zapewniając mu szybki transport do szpitala

W Kielcach, w minioną sobotę, zdarzyła się niecodzienna sytuacja, która mogła zakończyć się tragicznie. Na szczęście, dzięki szybkiej reakcji policjantów, 13-letni chłopiec otrzymał natychmiastową pomoc i został przewieziony do szpitala. Wydarzenia te miały miejsce na ulicy Ściegiennego, gdzie policjanci zostali poproszeni o pilną pomoc przez 43-letniego ojca tego chłopca.

O wydarzeniach tamtej soboty informuje nas relacja, jaka miała miejsce przy skrzyżowaniu ulic Ściegiennego i Podlasie. Na tym miejscu, mężczyzna z powiatu buskiego napotkał na patrol z Komisariatu Policji IV w Kielcach. Był to ojciec 13-letniego chłopca, który był wówczas w bardzo złym stanie zdrowia i stopniowo tracił przytomność. Zrozpaczony 43-latek prosił funkcjonariuszy o pomoc, wyjaśniając im sytuację i informując, że konieczny jest natychmiastowy transport syna do szpitala.

Reagując na tę pilną potrzebę, policjanci bezzwłocznie poinformowali o całej sytuacji dyżurnego i skorzystali z uprawnień, jakie dają im sygnały uprzywilejowania. Udzielili pilotażu mężczyźnie i pomogli mu dotrzeć do szpitala tak szybko, jak to było możliwe. Dzięki ich działaniom, 13-latek został bezpiecznie przekazany w ręce specjalistów medycznych, którzy mogli udzielić mu niezbędnej pomocy.