Oszustwo na dużą skalę przeciwdziałane przez kielecką policję

Oszustwo na dużą skalę przeciwdziałane przez kielecką policję

37-letni mężczyzna z powiatu szydłowieckiego, który jest recydywistą, został zatrzymany przez policjantów z Kielc. Zostało mu postawionych 10 zarzutów oszustwa, a teraz grozi mu nawet 13 lat pozbawienia wolności.

Małgorzata Perkowska-Kiepas, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, poinformowała, że na początku stycznia tego roku, kieleccy mundurowi otrzymali zgłoszenie o oszustwie. Dotyczyło ono transakcji sprzedaży elektronarzędzi o wartości prawie 10 tys. zł. Sprzęt został sprzedany, ale kupiec nie zapłacił za niego, pomimo wystawionej na jego firmę faktury.

Okazało się jednak, że to nie był koniec nieuczciwych działań mężczyzny. Wystawił on bowiem zakupiony towar na jedną z platform sprzedażowych, oferując go za znacznie niższą cenę. Dzięki dogłębnej analizie wszystkich zebranych danych, policjanci zajmujący się tą sprawą byli w stanie ustalić personalia niesolidnego kupca.

Na terenie Skarżyska-Kamiennej, w ostatni poniedziałek, mężczyzna został zatrzymany. Śledczy ustalili wówczas, że to nie była jego pierwsza nielegalna transakcja. Od listopada do grudnia ubiegłego roku, na terenie województw mazowieckiego i świętokrzyskiego, przeprowadził jeszcze 9 podobnych operacji. W sumie kupił sprzęt AGD, elektronarzędzia i rowery o łącznej wartości 60 tys. zł, nie płacąc za nie.

Warto dodać, że mężczyzna ten jest recydywistą. W 2022 roku został zwolniony po odbyciu 6-letniej kary pozbawienia wolności za oszustwo. W związku z tym, teraz powtórne przestępstwo może kosztować go nawet 13 lat więzienia.