Kielczanie z osiedla Bocianek pozostali bez dostępu do opieki medycznej – przychodnia tymczasowo nieczynna

Kielczanie z osiedla Bocianek pozostali bez dostępu do opieki medycznej – przychodnia tymczasowo nieczynna

Na osiedlu Bocianek w Kielcach mieszkańcy napotykają na poważny problem. Chodzi o tymczasowe zamknięcie działalności przychodni na ulicy Konopnickiej, do której są zapisani. Problem ten został zgłoszony przez jednego z mieszkańców tego osiedla podczas rozmowy radiowej z Radiem Kielce, zauważając, że istnieje problem z dostępem do lekarza.

Tak nietypową sytuację wyjaśnia dyrektor Centrum Medycznego „Zdrowie”, Michał Bator, który jest odpowiedzialny za prowadzenie placówki na ulicy Konopnickiej. Jak wyjaśnia, przyczyna tymczasowego zamknięcia przychodni wynika z choroby lekarza, który do tej pory obsługiwał pacjentów w tej jednostce.

Wskazuje również, że jedyna lekarka pracująca w tej placówce przed swoją chorobą była jedynym specjalistą dostępnym dla pacjentów. Przez to konieczne było tymczasowe przeniesienie innych lekarzy z Centrum Medycznego „Zdrowie” znajdującego się na ulicach Karczówkowskiej oraz Warszawskiej. Niemniej jednak, w obecnej sytuacji, kiedy trwa sezon infekcyjny, przeniesienie lekarzy na stałe do placówki przy ulicy Konopnickiej jest utrudnione. Z tego powodu dyrektor Bator sugeruje pacjentom skierowanie się do placówki przy ulicy Warszawskiej 30.

Wszyscy pacjenci, którzy są zapisani do placówki przy ulicy Konopnickiej, mają także możliwość uzyskania pomocy medycznej w przychodni zlokalizowanej przy ulicy Karczówkowskiej 45.

W planach jest, że przychodnia na ulicy Konopnickiej 5 wznowi swoją działalność od początku marca.