25-letni mieszkaniec powiatu buskiego oszukany na portalu ogłoszeniowym – stracił 3000 złotych!

25-letni mieszkaniec powiatu buskiego oszukany na portalu ogłoszeniowym – stracił 3000 złotych!

W ubiegły wtorek, młody 25-letni obywatel powiatu buskiego postanowił umieścić ofertę sprzedaży nasion dla gołębi na jednym z popularnych serwisów ogłoszeniowych w sieci. Dzień później, jego oferta przyciągnęła uwagę domniemanego kupca. Niestety, w wyniku niewłaściwych działań, mężczyzna stracił 3000 złotych.

Sytuacja wydarzyła się, gdy sprzedawca zdecydował otworzyć link wysłany mu w wiadomości od potencjalnego klienta. Po przekierowaniu na nową stronę, podał swoje dane do logowania do banku. Następnie, przeprowadził transakcję używając kodu BLIK, co skutkowało utratą powyższej sumy pieniędzy. To kolejne ostrzeżenie dla wszystkich użytkowników internetu, aby nie logować się na konta bankowe poprzez linki otrzymane w wiadomościach – to może okazać się próbą oszustwa!

25-letni mieszkaniec powiatu buskiego zgłosił to przestępstwo wczoraj. Opowiedział policji o sytuacji, która miała miejsce w miniony wtorek, kiedy to zamieścił ogłoszenie o sprzedaży nasion dla gołębi na portalu internetowym. Następnego dnia, otrzymał wiadomość tekstową z linkiem do potwierdzenia transakcji sprzedaży, co uczynił. Po udostępnieniu swoich danych do logowania na stronie banku, został skontaktowany przez osobę podającą się za reprezentanta portalu ogłoszeniowego. Mężczyzna przekonywał go, że transfer pieniędzy został zablokowany i można go odblokować tylko poprzez podanie kodu BLIK oraz potwierdzenie tego w aplikacji mobilnej banku. Niestety, wykonując te czynności, pokrzywdzony stracił 3000 złotych ze swojego konta.

Transakcje online stały się nieodłączną częścią naszego życia – zarówno zakupy, jak i sprzedaż. Brak czasu na szczegółowe sprawdzanie informacji prowadzi jednak czasem do sytuacji, w których stajemy się ofiarą oszustwa. Wielokrotnie klikamy w linki otrzymane w wiadomościach, które przenoszą nas na strony wyglądające jak nasza platforma bankowości elektronicznej. Często jednak są to fałszywe strony i oszuści przejmują kontrolę nad naszymi środkami. Dlatego pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa i zawsze sprawdzajmy, na które strony się logujemy, zwłaszcza podczas transakcji płatniczych.