Schronisko dla zwierząt w Kielcach planuje zakup nowych kojców dla dużych psów

Schronisko dla zwierząt w Kielcach planuje zakup nowych kojców dla dużych psów

W Kielcach przy ulicy Ściegiennego znajduje się schronisko dla bezdomnych zwierząt, które boryka się obecnie z problemem braku odpowiednich miejsc dla dużych psów. Chcąc zapewnić im komfortowe warunki, placówka ma zamiar nabyć specjalne boksy. Niestety, cena jednego takiego kojca wynosi aż 3,5 tysiąca złotych.

Bartosz Mrozik, jeden z pracowników tego kieleckiego schroniska, wyjaśnia, że zakup nowych, większych boksów jest absolutną koniecznością. Zwraca uwagę na fakt, że niezbędne jest nabycie aż dziesięciu takich boksów, co wiąże się z dużym wydatkiem. Każdy z planowanych kojców ma mieć powierzchnię 12 metrów kwadratowych.

Zauważa również, że pomimo zakupu nowych miejsc dla dużych psów, istniejące już mniejsze kojce nie zostaną porzucone. Nadal będą one używane w schronisku dla innych zwierząt potrzebujących opieki.

Schronisko w Kielcach apeluje teraz do wszystkich osób o wielkim sercu, które chciałyby wesprzeć tę ważną inicjatywę. Wszystkie chętne osoby mogą dokonać wpłaty darowizny na rzecz schroniska za pośrednictwem strony internetowej instytucji.