Pożary w Kielcach: Dwukrotne płonące śmieci w budynkach wielorodzinnych w ciągu jednego dnia

Pożary w Kielcach: Dwukrotne płonące śmieci w budynkach wielorodzinnych w ciągu jednego dnia

Miasto Kielce doświadczyło kolejnego pożaru, który miał miejsce w środku tygodnia, około godziny 19. Tym razem ogień wybuchł na klatce schodowej budynku mieszkalnego zlokalizowanego przy ulicy Grunwaldzkiej. Z powodu tego zdarzenia, cztery zespoły straży pożarnej zostały wezwane na miejsce incydentu.

W momencie, gdy strażacy przybyli na miejsce pożaru, trzy osoby zdołały już ewakuować się na zewnątrz budynku. Na szczęście, nie było konieczności udzielania im pomocy medycznej. Jak relacjonuje st. ogn. Beata Gizowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, strażacy szybko zabezpieczyli teren i ugasili płomienie wywołane przez palące się odpady na siódmym piętrze klatki schodowej. Dym unosił się tylko powyżej miejsca pożaru i nie było potrzeby przeprowadzania dalszej ewakuacji mieszkańców.

Po ugaszeniu pożaru, strażacy przystąpili do przewietrzania klatki schodowej. Dodatkowo, z wykorzystaniem kamery termowizyjnej, dokonano kontroli miejsca pożaru w celu upewnienia się, że nie pozostały żadne ukryte ogniska. Strażacy sprawdzili także stan atmosfery za pomocą detektora wielogazowego, aby wyeliminować ewentualne zagrożenia.

Interesujące jest to, że ten incydent był drugim tego typu zdarzeniem, które miało miejsce w Kielcach tego samego dnia. Wcześniej, około godziny 14:30, śmieci zapaliły się również w budynku wielorodzinnym przy ulicy Szczygla. W wyniku tego pożaru aż 17 osób musiało być ewakuowanych.