Otwarcie lodowiska przy Szczecińskiej 1 w Kielcach – sezon zimowy rozpoczęty!

Otwarcie lodowiska przy Szczecińskiej 1 w Kielcach – sezon zimowy rozpoczęty!

Od dnia dzisiejszego, tj. 16 stycznia, entuzjaści sportów zimowych zyskali nowe miejsce do realizacji swojego hobby. W Kielcach na ulicy Szczecińskiej 1 otworzyło swoje podwoje lodowisko miejskie. Ślizgawka, jak i punkt wypożyczenia łyżew, działające pod egidą Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, będą dostępne dla odwiedzających każdego dnia tygodnia, w godzinach pomiędzy 10:00 a 18:00. Organizatorzy apelują o przybycie na miejsce co najmniej 15 minut przed pełną godziną, aby zdążyć się przygotować do wejścia na lodowisko.

Jednogodzinne korzystanie z lodowiska kosztuje 12 złotych – taka sama jest cena biletu dla wszystkich osób. W przypadku braku własnego sprzętu istnieje możliwość jego wypożyczenia na miejscu za dodatkowe 12 złotych za godzinę.

„Jest to powrót do tradycji po sześciu latach przerwy, kiedy to lodowisko na Szczecińskiej było nieczynne. Zawsze cieszyło się ono dużym uznaniem wśród mieszkańców Kielc i mamy nadzieję, że i tym razem spotka się z ich entuzjastycznym odbiorem. Jesteśmy gotowi na przyjęcie wszystkich chętnych – tafla lodu jest już wyrównana i idealnie przygotowana do jazdy na łyżwach. Dysponujemy również dużą ilością łyżew do wypożyczenia. Serdecznie zapraszamy!” – deklaruje Marzena Gołda, kierownik Zespołu Obiektów Sportowych MOSiR przy ulicy Szczecińskiej w Kielcach.