Incident z ogniem na terenie działek w Sędziszowie. Drewniany pawilon stanął w płomieniach.

Incident z ogniem na terenie działek w Sędziszowie. Drewniany pawilon stanął w płomieniach.

Cieszący się szacunkiem starszy kapitan Karol Błaszczyk, jako rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie, przekazał ważne informacje dotyczące pożaru, do którego doszło na obszarze działek w Sędziszowie. Zgodnie z jego relacją, alarmowe zgłoszenie nadeszło nieco przed godziną 9.00 rano.

Niezrażone pierwsze jednostki strażackie, które dotarły na miejsce zdarzenia, natychmiast podjęły działania. Wówczas okazało się, że w centrum zdarzenia stoi drewniany budynek – altana ogrodowa, która całkowicie została opanowana przez płomienie. Rzecznik prasowy przyznał, iż nie wpłynęły do nich żadne wiadomości na temat możliwych ofiar czy poszkodowanych osób znajdujących się wewnątrz budynku podczas wybuchu pożaru.

Aktualnie nie jest znana przyczyna tego zdarzenia. Obecnie strażacy koncentrują się na prowadzeniu zadań związanych z rozbiórką oraz dogaszaniem pozostałości po pożarze. Ich nadrzędnym zadaniem jest teraz zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz eliminowanie wszelkich zagrożeń.