Funkcjonariusze Policji w Morawicy aresztowali poszukiwanego 44-latka, który sam przyszedł na komisariat

Funkcjonariusze Policji w Morawicy aresztowali poszukiwanego 44-latka, który sam przyszedł na komisariat

W ostatnią niedzielę, policjanci z Komisariatu w Morawicy zatrzymali czterdziestoczteroletniego mężczyznę zamieszkałego na terenie powiatu kieleckiego. Mężczyzna ten był poszukiwany przez sąd w związku z wyrokiem skazującym za udział w grupie przestępczej. Sytuacja była nietypowa, ponieważ to poszukiwany sam zgłosił się na komisariat. W sumie, od piątku do niedzieli, funkcjonariusze z Kielc aresztowali 14 osób, które były poszukiwane przez organy ścigania.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach codziennie podejmują działania mające na celu odnalezienie osób, które ukrywają się przed prawem. W swoich działaniach starają się ustalić miejsce pobytu osób, które zostały skazane prawomocnym wyrokiem i nie stawiły się w wyznaczonym terminie do zakładu karnego. Tak było też w przypadku wspomnianego wcześniej 44-letniego mieszkańca powiatu kieleckiego.

Kiedy okoliczności pozwoliły, mundurowi wezwali mężczyznę na komisariat w celu przesłuchania związanej z wnioskiem o pomoc prawną, który złożyła inna jednostka z innej części kraju. Mężczyzna odpowiedział na wezwanie i stawił się na przesłuchanie w niedzielne południe. Po przesłuchaniu, zamiast wracać do domu, trafił do policyjnej celi, skąd ma zostać przetransportowany do zakładu karnego. Mężczyzna został skazany przez sąd w Kielcach na karę 3 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności za udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

W sobotę, policjanci z Komisariatu Policji II w Kielcach aresztowali kolejnego mężczyznę – 41-latka, który ma do odsiadki rok więzienia. Był poszukiwany przez sąd w Częstochowie za nieodbycie kary za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. W sumie, w ciągu tylko jednego weekendu, policjanci z Kielc aresztowali 14 osób poszukiwanych przez organy ścigania.