"Biała sobota" w Świętokrzyskim Centrum Onkologii: Specjaliści gotowi na bezpłatne badania

"Biała sobota" w Świętokrzyskim Centrum Onkologii: Specjaliści gotowi na bezpłatne badania

W najbliższą sobotę, 3 lutego, Świętokrzyskie Centrum Onkologii (ŚCO) w Kielcach otwiera swoje drzwi dla kobiet, oferując bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne. Inicjatywa ta jest skierowana do pań w określonym wieku, które mogą skorzystać z tych nieodpłatnych usług zdrowotnych.

Kobiety w wieku od 45 do 74 lat będą miały możliwość wykonania bezpłatnej mammografii, podczas gdy panie między 25 a 64 rokiem życia będą mogły skorzystać z darmowej cytologii. Wymaga to jednak wcześniejszego zapisu, jako że te specjalistyczne badania wymagają odpowiedniego planowania.

Nie tylko badania medyczne są w planie tej wyjątkowej soboty. Uczestnicy będą mieli także szansę na zmierzenie poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu, co może być cenną wskazówką dla osób próbujących rzucić palenie. Dodatkowo, będzie możliwość nauki samobadania piersi na fantomach oraz zdobycia informacji na temat różnych programów profilaktycznych realizowanych przez Świętokrzyskie Centrum Onkologii.

„Biała sobota” w ŚCO rozpocznie się o godzinie 9.00, a zakończy o godzinie 14.00, dając pięć godzin pełnych możliwości i edukacji na temat zdrowia kobiet.