32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończony. Tysiące wolontariuszy na ulicach Kielc

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończony. Tysiące wolontariuszy na ulicach Kielc

Zakończenie 32. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miało miejsce pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Kielce były jednym z miast, w których odbywała się zbiórka, gdzie zaangażowanych było ponad tysiąc wolontariuszy. Wyróżniali się oni specjalnymi identyfikatorami i pudełkami do zbierania pieniędzy. Zebrane środki mają służyć zakupowi sprzętu niezbędnego do diagnozy, monitorowania i rehabilitacji płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Ta sama sytuacja miała miejsce w innych miastach oraz gminach zaangażowanych w działania WOŚP.

Chociaż kwesta dobiegła końca, wiele osób będzie pracować przez całą noc, wliczając w to policzenie zebranych datków. Szefowa sztabu mieszczącego się przy ulicy Żeromskiego w Centrum Wolontariatu w Kielcach, Magdalena Gwóźdź, zaznaczyła, że rano pieniądze muszą być wpłacone do banku.

Przez całą noc działało 170 wolontariuszy z tego sztabu, którzy mieli za zadanie przeliczyć zebrane datki. Gwóźdź wyjaśniała, że nie wszyscy z nich będą pracować przez całą noc, ale sama planuje to zrobić. Przewiduje, że w ciągu nocy blisko 10 osób będzie zaangażowanych w liczenie.

Culminacyjnym punktem 32. Finału WOŚP była tradycyjna akcja „Światełko do nieba” – pokaz laserów, który odbył się o godzinie 20.00 niedaleko sceny przy Kieleckim Centrum Kultury. W tym samym momencie na dachu Galerii Korona miała miejsce prezentacja fajerwerków.

Zbiórka WOŚP jest jednodniową akcją publiczną prowadzoną przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcje internetowe i zamknięte wydarzenia również towarzyszą temu wydarzeniu, które rozpoczyna się już na początku grudnia. Ostateczna suma zebrana podczas 32. Finału będzie prawdopodobnie znana dopiero w marcu.