Trzech mężczyzn zatrzymanych za posiadanie narkotyków w Starachowicach

Trzech mężczyzn zatrzymanych za posiadanie narkotyków w Starachowicach

W ostatni czwartek, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach przeprowadzili dwie interwencje, podczas których zatrzymano trzech mężczyzn. Władze znalazły przy nich nielegalne substancje odurzające. Za posiadanie tych środków, mężczyznom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Pierwsza operacja miała miejsce po godzinie 15, kiedy to policjanci Wydziału Prewencji zinterweniowali wobec mężczyzny spożywającego alkohol w miejscu publicznym. Czterdziestolatek zachowywał się podejrzanie, był nadmiernie pobudzony, co skłoniło funkcjonariuszy do przeprowadzenia kontroli osobistej. Podczas rewizji odnaleźli i zabezpieczyli małe zawiniątko zawierające susz roślinny, początkowo zidentyfikowany jako marihuana. Mężczyzna został aresztowany i teraz będzie odpowiadać za przestępstwo posiadania narkotyków oraz wykroczenia publicznego spożycia alkoholu.

Następna interwencja odbyła się kilka godzin później na jednej z ulic Starachowic. Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Opel, którym podróżowali dwaj 21-latkowie. W trakcie przeszukiwania pojazdu, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli zawiniątko z białym proszkiem, którego wstępne badania sugerują, że jest to około 3 gramy amfetaminy. Dodatkowo, podczas przeszukiwania miejsca zamieszkania jednego z mężczyzn, policjanci ujawnili około 10 gramów suszu roślinnego, początkowo zidentyfikowanego jako marihuana. Obaj mężczyźni zostali natychmiast aresztowani i osadzeni w areszcie policyjnym.

Za posiadanie tych nielegalnych substancji odurzających, każdemu z trzech mężczyzn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.