Charakterystyka charytatywnej akcji "Malowana Niedziela" w kieleckim centrum handlowym

Charakterystyka charytatywnej akcji "Malowana Niedziela" w kieleckim centrum handlowym

Zdarzenie pod hasłem „Malowana Niedziela”, które miało miejsce wczoraj w jednym z centrów handlowych w Kielcach, zorganizowane przez redakcję Echa Dnia, znów zgromadziło liczne osoby z różnych środowisk, takich jak artystyczne, sportowe czy polityczne. Głównym celem tego wydarzenia było tworzenie dekoracji świątecznych, szczególnie bombek choinkowych. Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach, podinspektor Kamil Tokarski, był jednym z reprezentantów sił porządkowych regionu świętokrzyskiego uczestniczących w tej akcji dobroczynnej.

Tradycyjnie, cel „Malowanej Niedzieli”, inicjatywy Echa Dnia, jest niesienie pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Tym razem zebrane fundusze były przeznaczone na leczenie Wojtusia, podopiecznego Fundacji Jesteśmy Blisko. Dodatkowo pieniądze zostały przekazane na rzecz Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kielcach.

Wiele znanych postaci z regionu kieleckiego zaangażowało się w ozdabianie bombek choinkowych z ogromnym zaangażowaniem i precyzją. Wszystkie wyprodukowane przez nich rękodzieła zostały później wystawione na aukcję, z której dochód przeznaczony był na wspomniane cele charytatywne. Policję świętokrzyską reprezentował Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach, podinsp. Kamil Tokarski, który wraz z innymi funkcjonariuszami z kieleckiej komendy stworzył własnoręczne bombki na licytację, którą aktywnie wspierały wszystkie obecne na miejscu osoby.