Pożar drewnianego domu w Pęchowie: dwa poszkodowane osoby

Pożar drewnianego domu w Pęchowie: dwa poszkodowane osoby

Do groźnego zdarzenia doszło w Pęchowie, w powiecie sandomierskim, gdzie drewniany dom stanął w płomieniach. Nieszczęsne wydarzenie miało miejsce około 8.30, a jego skutkiem są dwie poszkodowane osoby.

Według informacji przekazanych przez starszego kapitana Marcina Bajura, oficera prasowego Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, to mężczyzna, który opuścił płonący dom, powiadomił odpowiednie służby o zaistniałym pożarze. Kobieta, która pozostawała w środku palącego się budynku, została ewakuowana przez działających na miejscu strażaków.

Strażacy przybyli na miejsce zdarzenia i natychmiast podjęli czynności mające na celu zarówno ugaszenie ognia, jak i ewakuację kobiety z zagrożonego budynku. Działania te przebiegały sprawnie i bez zakłóceń. Po ewakuacji poszkodowanej kobiety, przekazano ją pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego, który za pomocą śmigłowca przetransportował ją do szpitala.

W trakcie całej akcji, na miejscu oprócz straży pożarnej i ratowników medycznych, działała również policja. Jak informuje Marcin Bajur, pożar udało się ostatecznie opanować i ugasić. W całości akcji gaśniczej uczestniczyło 7 zastępów straży pożarnej.