Ekstremalne warunki na drogach w okolicach Nowej Słupi i Zagnańska – apel do kierowców

Ekstremalne warunki na drogach w okolicach Nowej Słupi i Zagnańska – apel do kierowców

Warunki na drogach wojewódzkich w obszarze Nowej Słupi i Zagnańska są wyjątkowo niebezpieczne, a kierowcy powinni jeździć bardzo ostrożnie. Tutejsze drogi nie sprzyjają bezproblemowej jazdy, a sytuacja jest stale monitorowana przez Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach, który wysłał piaskarki do stref o szczególnym stopniu ryzyka.

Dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach, Maciej Grzeszczak, podkreśla dynamiczność obecnej sytuacji. W ciągu jednej godziny nastąpiło nasilenie opadów śniegu z deszczem, co skutkowało powstaniem gołoledzi.

Mimo że niepokojące zjawiska atmosferyczne ustały, zagrożenie nadal istnieje. Zarząd otrzymał raporty o trudnych warunkach z miejsc takich jak Chrusty blisko Zagnańska oraz z drogach wojewódzkich o numerach 751 i 753 w pobliżu Nowej Słupi. Kierowcy powinni być przygotowani na komplikacje, szczególnie w miejscach z wzniesieniami – informuje Grzeszczak.

Dodatkowo, dyrektor zaznacza, że wszędzie tam, gdzie zostały zgłoszone problemy, piaskarki już zostały zorganizowane. Szczególną uwagę należy zwrócić na obszar wokół Góry Świętej Barbary we Wzdole Rządowym oraz Starej Wsi i Nowej Wsi. Drogowcy nie ograniczają się tylko do posypywania ulic piaskiem, ale także pozostawiają go przy drogach, aby kierowcy mogli skorzystać z niego w razie problemów z podjazdem.