Mroczne odkrycie w gminie Stąporków: Zwłoki w domu pełnym dymu

Mroczne odkrycie w gminie Stąporków: Zwłoki w domu pełnym dymu

Wstrząsające zdarzenie miało miejsce w gminie Stąporków. Lokalny mieszkaniec natknął się na ciało swojego sąsiada, kiedy odwiedził jego dom, który był pełen dymu.

Mariusz Czapelski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich, poinformował, że zgłoszenie o incydencie wpłynęło do jednostki we środę, 20 grudnia, tuż przed godziną dziewiątą rano. W małej wiosce Świerczów, położonej w gminie Stąporków, mieszkaniec podczas wizyty u swojego sąsiada odkrył ciało 64-letniego mężczyzny w domu nasyconym dymem. Kiedy na miejscu pojawili się ratownicy medyczni, stwierdzili oni zgon mężczyzny – relacjonuje oficer prasowy.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy potwierdzili, że w domu doszło do pożaru. Zauważyli między innymi nadpalony narożnik budynku. Służby przewietrzyły pomieszczenia i dokładnie sprawdziły, czy nie ma ukrytych ognisk ognia, które mogłyby ponownie rozniecić pożar.

Niezwłocznie po incydencie policja rozpoczęła dochodzenie w celu ustalenia przyczyn zdarzenia. W akcji ratunkowej brały udział cztery zastępy ratowników.