Zdarzenie na osiedlu Barwinek w Kielcach: znaleziono ciało mężczyzny w zamkniętym mieszkaniu

Zdarzenie na osiedlu Barwinek w Kielcach: znaleziono ciało mężczyzny w zamkniętym mieszkaniu

Na osiedlu Barwinek w Kielcach doszło do niezwykle tragicznego zdarzenia. Strzażacy, którzy zostali wezwani do jednego z miejscowych mieszkań, odkryli w środku ciało mężczyzny. Ze względu na fakt, że drzwi do mieszkania były zamknięte, musieli oni wejść do środka przez balkon.

Wstrząsające odkrycie zostało dokonane w mieszkaniu, gdzie znaleziono ciało mężczyzny, około 70 lat. Zaniepokojeni sąsiedzi od kilku dni nie widzieli tego człowieka. Dramatyczne wydarzenia miały miejsce w poniedziałek 13 listopada, w bloku mieszkalnym na osiedlu Barwinek w Kielcach.

Policja otrzymała zgłoszenie od niepokojącej się kobiety, która od kilku dni nie miała kontaktu ze swoim sąsiadem. Funkcjonariusze próbowali dostać się do mieszkania starszego pana, ale bezskutecznie. Informacje te przekazała młodszy aspirant Małgorzata Perkowska – Kiepas, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Na miejscu zdarzenia pojawiły się dwie jednostki straży pożarnej, w tym jedna wyposażona w drabinę mechaniczną. Dzięki tej drabinie, ratownik mógł dostać się na balkon mieszkania na trzecim piętrze i przez uchylone drzwi balkonowe wejść do środka. Niestety, pomimo wielu prób, nie udało się otworzyć zamkniętych od wewnątrz drzwi wejściowych – to relacje starszego ogniomistrza Beaty Gizowskiej, oficera prasowego kieleckiej straży pożarnej.

Po wyważeniu drzwi przez strażaków, do mieszkania wkroczyli ratownicy medyczni. Wewnątrz odnaleźli ciało około 70-letniego mężczyzny i stwierdzili jego zgon – takie informacje przekazała Małgorzat Perkowska – Kiepas.

Podczas wieczornej aktualizacji informacji, policja podała, że mężczyzna miał 69 lat. Na chwilę obecną wykluczono możliwość, aby osoba trzecia przyczyniła się do jego śmierci. Policjanci nadal prowadzą dochodzenie w sprawie przyczyny i okoliczności zgonu mężczyzny.