Centrum Kielc sparaliżowane: zalana ulica Nowy Świat utrudnia ruch

Centrum Kielc sparaliżowane: zalana ulica Nowy Świat utrudnia ruch

Rankiem 15 listopada, środa, mieszkańcy Kielc musieli zmierzyć się z problemem na jednej z głównych arterii miasta. Ulica Nowy Świat znalazła się pod strumieniem wody. Deszcz i remont drogi sprawiły, że przemieszczanie się tędy stało się trudne, zarówno dla kierowców, jak i pieszych.

Poddawana renowacji ulica Nowy Świat w Kielcach od wczesnych godzin porannych zmaga się z powodzią. Woda zalega na odcinku drogi rozciągającym się od skrzyżowania z ulicą Przecznica, znajdującego się nieopodal Urzędu Marszałkowskiego, aż do ulicy Pocieszka. Według relacji kierowców, w niektórych miejscach woda przybiera na sile i przelewa się przez krawężniki.

Jeden z nich, pan Kamil, wyraził swoje obawy dotyczące bezpieczeństwa na zalanej drodze: „Wjeżdżanie w głąb tej wody jest niebezpieczne, zwłaszcza z uwagi na aktualnie przeprowadzany remont. Nie wiemy, co może być ukryte pod taflą wody. Dodatkowo, pracownicy remontu, manewrując koparkami i nieostrożnie sypiąc piach, mogą przyczynić się do powstania niespodzianek pod powierzchnią wodną”.

Jednak to nie tylko kierowcy powinni unikać tej ulicy. Poruszanie się pieszym po chodnikach równie stanowi wyzwanie. Mieszkańcy mają trudności z poruszaniem się bez ryzyka zachlapania błotem czy zamoczenia obuwia. Woda, która wydobywa się spod kół samochodów, zalewa chodnik, co stwarza dodatkowe utrudnienia dla przechodniów.