49-letni mieszkaniec Kielc wpadł na gorącym uczynku, łowiąc nielegalnie ryby

49-letni mieszkaniec Kielc wpadł na gorącym uczynku, łowiąc nielegalnie ryby

W pewien wtorkowy wieczór, 49-letni mężczyzna postanowił wykonać nielegalny połów ryb, używając do tego sieci, na terenie kieleckiego zalewu. Nieszczęśliwie dla niego, stał się on obiektem zainteresowania lokalnej straży rybackiej. Został zauważony i w konsekwencji zatrzymany. Jak się okazało, „amatorski rybak” miał dodatkowo 1,5 promila alkoholu w swoim organizmie.

Zawiadomienie o sytuacji trafiło do policji od reprezentanta straży rybackiej. Jak relacjonuje Małgorzata Perkowska-Kiepas, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, osoba ta poinformowała funkcjonariuszy o zatrzymaniu mężczyzny podejrzanego o nielegalne łowienie ryb na terenie zalewu w Kielcach.

Okoliczności zdarzenia są jasne – strażnik rybacki przyłapał 49-latka w trakcie wyciągania z wody sieci pełnej ryb. Na miejsce została wezwana policja, która potwierdziła nie tylko fakt nielegalnego połowu, ale także stan nietrzeźwości mężczyzny. Test alkomatem wykazał obecność 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Zgodnie z informacjami udzielonymi przez panią Perkowską-Kiepas z KMP w Kielcach, mężczyzna będzie musiał odpowiedzieć za swoje czyny. Za łowienie ryb bez odpowiedniego zezwolenia i przy użyciu sieci grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.