Tragiczny incydent drogowy w Świętokrzyskiem: Potrącenie 15-letniej dziewczyny i kolizja z kolejnym samochodem

Tragiczny incydent drogowy w Świętokrzyskiem: Potrącenie 15-letniej dziewczyny i kolizja z kolejnym samochodem

Na terenie województwa świętokrzyskiego, dokładnie w miejscowości Mąchocice Kapitulne, doszło do dramatycznego incydentu drogowego. Kierujący samochodem mężczyzna najpierw uderzył w 15-letnią pieszą, a następnie zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku samochodem. W wyniku zdarzenia jedna osoba straciła życie. Dwie kolejne osoby odniosły obrażenia.

Nieszczęśliwe zdarzenie miało miejsce w środowy poranek po godzinie 8.00 na drodze powiatowej w Mąchocicach Kapitulnych, które leżą w powiecie kieleckim.

Z zebranych informacji wynika, że 45-letni kierowca opla, którym jechał od Masłowa w stronę Leszczyn, niespodziewanie zjechał na przeciwny pas jezdni. W wyniku tego manewru potrącił 15-16 letnią dziewczynę, po czym doszło do zderzenia z nadjeżdżającym citroenem – jak przekazała młodsza aspirant Małgorzata Perkowska-Kiepas z kieleckiej Komendy Miejskiej Policji.

Na miejscu wypadku przeprowadzono reanimację kierowcy citroena. Niestety, pomimo starań lekarza, mężczyzna zmarł. Potrącona nastolatka została natomiast przetransportowana śmigłowcem do szpitala – podała Małgorzata Perkowska-Kiepas. Wypadek spowodował także konieczność udzielenia pomocy medycznej kierowcy opla.

Aktualnie, pod nadzorem prokuratora, funkcjonariusze policji starają się ustalić dokładne okoliczności tragicznego zdarzenia.