Okrutne znęcanie się nad zwierzętami: Mężczyźni zakopali żywe szczenięta. Grozi im do 5 lat więzienia

Okrutne znęcanie się nad zwierzętami: Mężczyźni zakopali żywe szczenięta. Grozi im do 5 lat więzienia

W wyniku odrażającego czynu dwóch mieszkańców powiatu jędrzejowskiego, cztery szczenięta zostały zakopane żywcem w ziemi. Pomimo natychmiastowej interwencji policji i podjętych prób ratunkowych, tylko jedno z nieszczęsnych zwierząt przeżyło okrutne doświadczenie. Obaj mężczyźni zostali oskarżeni o szczególnie okrutne znęcanie się nad zwierzętami, a wobec nich postawiono zarzuty, które mogą skutkować karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawa wyszła na jaw w ostatnią niedzielę wieczorem, kiedy to dyżurny jędrzejowskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o planowanym mordzie na siedmiu szczeniątkach i ich matce, dokonanym przez dwóch mieszkańców Oksy. Zgłaszająca osoba przekazała informacje, które usłyszała od mężczyzn planujących pogrzebać zwierzęta za zabudowaniami na terenie jednej z posesji. Po otrzymaniu zgłoszenia dyżurny niezwłocznie skierował patrol na miejsce zdarzenia.

Na miejscu jeden z mężczyzn, 51-latek, stwierdził, że trzy szczenięta urodziły się martwe i poprosił znajomego o pomoc w ich zakopaniu. Na polecenie policjantów wskazał matkę szczeniąt, cztery żyjące szczeniaki oraz miejsce, gdzie pogrzebał pozostałe. Po odkryciu zwierząt okazało się, że pod ziemią znalazło się nie trzy, a cztery szczenięta. Policjanci podjęli próby reanimacji, ale tylko jednemu z szczeniąt udało się przywrócić funkcje życiowe. Dla pozostałych było już za późno.

51-latek i jego towarzysz byli pijani – badanie wykazało blisko 3 promile alkoholu we krwi starszego mężczyzny i ponad 1,2 promila u młodszego. Obaj zostali zatrzymani i umieszczeni w policyjnej celi. Ocalałe pięć szczeniąt i ich matka zostały przekazane pod opiekę wyznaczonej osoby. Martwe szczenięta zostały zabezpieczone do dalszych badań.

Mężczyzną postawiono zarzuty szczególnie okrutnego znęcania się nad zwierzętami. Teraz staną przed sądem, gdzie grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.