Nastolatek z Wodzisławia zatrzymany za posiadanie narkotyków i prowadzenie pojazdu pod ich wpływem

Nastolatek z Wodzisławia zatrzymany za posiadanie narkotyków i prowadzenie pojazdu pod ich wpływem

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę, kiedy to stróże prawa z komisariatu w Sędziszowie przeprowadzili kontrolę drogową pewnego osobowego opla. Kierującym okazał się być młody mieszkaniec gminy Wodzisław. Policjanci zauważyli, że zachowanie 19-latka podczas kontroli nie było typowe, co wzbudziło podejrzenia o możliwe działanie substancji odurzających.

Te podejrzenia szybko stały się realnym problemem dla młodego człowieka, gdyż badanie narkotesterem przeprowadzone na miejscu dało wynik pozytywny. Następnie, dalsza inspekcja pojazdu doprowadziła do odkrycia nielegalnych substancji. Dokładniej rzecz biorąc, funkcjonariusze znaleźli ponad 16 gramów suszu roślinnego, który wstępnie zidentyfikowali jako marihuanę, oraz blisko 6 gramów amfetaminy.

W rezultacie tej sytuacji, 19-letni mieszkaniec gminy Wodzisław został zatrzymany. Procedura obejmowała również pobranie krwi mężczyzny do szczegółowych badań. Podobne badania będą przeprowadzone na zabezpieczonych substancjach, które również trafią do laboratorium. Grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności za posiadanie narkotyków. Ponadto, nastolatek odpowie za prowadzenie pojazdu będąc pod wpływem środków odurzających. Zarzuty zostały już przedstawione, a ostateczne konsekwencje jego czynów zostaną ustalone przez sąd.