Świętowanie Dnia Kundelka poprzez promocję adopcji zwierząt

Świętowanie Dnia Kundelka poprzez promocję adopcji zwierząt

25 października każdego roku przypada święto Dnia Kundelka. W tym dniu, Mistrzowie Polski z Kielc, wspierając Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach, podczas akcji promującej odpowiedzialną adopcję zwierząt, na swoich kanałach społecznościowych zastępują tradycyjne portrety zawodników grafikami przedstawiającymi pełne nadziei psiaki czekające na adopcję w owym schronisku.

Dzień Kundelka obchodzi się 25 października jako symboliczną datę następującą po wejściu w życie Ustawy o Ochronie Zwierząt. Ustawa ta wprowadzona została 24 października 1997 roku, co ma na celu podkreślić znaczenie ochrony praw zwierząt.

Za pośrednictwem tego nieformalnego święta, kierujemy społeczeństwa uwagę ku losowi naszych wiernych kompanów – psów. W tym dniu wyrażamy wdzięczność za lojalność i bezwarunkową miłość, jaką oferują nam kundelki. Pamiętać jednak należy, że pies nie jest zabawką. Choć obdarza nas swoją miłością i ciepłem, to zobowiązuje również właściciela do odpowiedzialności. Niestety, rokrocznie liczne psy trafiają do schronisk, gdzie oczekują na nowe domy. Dlatego zachęcamy do przemyślanej i odpowiedzialnej adopcji.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach usytuowane jest pod adresem ul. Księdza Piotra Ściegiennego 203. Można się z nim skontaktować dzwoniąc na numer telefonu 41 361 67 24.