Straż Miejska w Kielcach otwiera drzwi dla młodzieży

Straż Miejska w Kielcach otwiera drzwi dla młodzieży

Patrolujący na co dzień ulice miasta, kontrolujący jakość powietrza i wspomagający prace policji strażnicy miejski w Kielcach zdecydowali się pokazać swoje obowiązki od podszewki. W poniedziałek zorganizowali Dzień Otwarty, który był głównie skierowany do uczniów edukacji mundurowej.

Funkcjonariusze straży miejskiej podczas tego wydarzenia przekazali wiedzę na temat podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Uczeń klasy mundurowej, Miłosz Krasicki, podkreślał, jak ważne są tego typu wydarzenia w kształceniu młodzieży – pomagają one zrozumieć znaczenie bezpieczeństwa oraz pomocy poszkodowanym osobom.

Podczas tego drugiego już Dnia Otwartego Straży Miejskiej w Kielcach, młodzież miała także okazję nauczyć się technik samoobrony. Do udziału zaproszeni byli przede wszystkim uczniowie klas mundurowych, ale również maturzyści i studenci kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne.

Aneta Litwin, komendant Straży Miejskiej w Kielcach, podkreślała z jak dużym zaangażowaniem strażnicy podchodzą do swoich obowiązków. Jak mówi: „Chcemy pokazać, co robimy na co dzień, jak ciężka jest to praca, że mundur zobowiązuje”.