Spotkanie Korona Kielce – Warta Poznań włącza się w akcję pomocy zwierzętom

Spotkanie Korona Kielce – Warta Poznań włącza się w akcję pomocy zwierzętom

Święto wszystkich zwierząt, które obchodzone jest na świecie każdego roku 4 października, stanowi okazję dla Korony Kielce do aktywnego zaangażowania się w działania na rzecz potrzebujących. Tegoroczne obchody wspomnianego dnia przypadają na środę, tuż przed rozgrywką Korony Kielce z Wartą Poznań.

Klub piłkarski pragnie wykorzystać ten czas na wsparcie Bezdomnych Zwierząt ze Schroniska w Dyminach. W tym celu, pod adresem ul. Ściegiennego 8, w Sklepie Kibica, w najbliższym czasie zostanie zorganizowana specjalna zbiórka artykułów. Warto dodać informację praktyczną – sklep czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

Co można przekazać? Na listę potrzebnych przedmiotów składają się: sucha i mokra karma dla kotów i psów, ręczniki oraz koce (zarówno nowe jak i używane), różnego rodzaju środki do utrzymania czystości (te do mycia oraz do dezynfekcji), a także smycze, obroże czy zabawki dla naszych czworonożnych przyjaciół.

Przekazane artykuły można złożyć w Sklepie Kibica również w dniu spotkania z Wartą Poznań, tuż przed udaniem się na mecz. To doskonała okazja, aby połączyć sportowe emocje z pomocą potrzebującym zwierzętom.

Korona Kielce pragnie też skierować wsparcie do lokalnych fundacji: Kocich Łapek, które zmniejszają bezdomność kociej populacji oraz Fundacji Kastor. Działania tych organizacji są niezmiernie ważne, a każda forma pomocy jest na wagę złota.