Katastrofalne zdarzenie drogowe na krakowskiej ulicy

Katastrofalne zdarzenie drogowe na krakowskiej ulicy

W jednej z ruchliwych arterii miasta Kielc, alei Solidarności, doszło do poważnego wypadku samochodowego. Zgłoszenie o incydencie wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego straży pożarnej w Kielcach tuż przed ósmą godziną ranną. W wyniku zderzenia dwóch pojazdów osobowych, jeden z nich stanął w płomieniach.

Informacje o niebezpiecznym zdarzeniu przekazała starsza ogniomistrz Beata Gizowska. Według jej relacji, uczestnikami kolizji były samochody marki subaru i citroen. W obu pojazdach znajdowało się razem cztery osoby, w tym dwoje małoletnich. Na szczęście, mimo alarmującego widoku płonącego auta, wszystkim poszkodowanym udało się uniknąć poważnych obrażeń. Po przeprowadzonym badaniu medycznym na miejscu zdarzenia, nie wymagali oni hospitalizacji.

Jednym z pilnych zadań straży pożarnej po przybyciu na miejsce wypadku było zabezpieczenie terenu oraz opieka nad poszkodowanymi. Działania te miały na celu zarówno minimalizowanie zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego, jak i zapewnienie bezpieczeństwa poszkodowanym do momentu przyjazdu karetek pogotowia.

Nieuniknionym skutkiem tego zdarzenia były problemy z płynnością ruchu. Powstałe na miejscu wypadku utrudnienia spowodowały powstanie korków oraz spore opóźnienia dla wielu kierowców przejeżdżających przez aleję Solidarności podczas porannego szczytu.