Festiwal Wędkarski – technologia na usługach wędkarstwa

Festiwal Wędkarski – technologia na usługach wędkarstwa

Na Festiwalu Wędkarskim, który odbywa się w Targach Kielce i rozpoczął swój bieg właśnie dzisiaj (w sobotę, 14 października), organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla miłośników wędkarstwa. Świeżo wprowadzone na rynek propozycje wyposażenia dla wędkarzy oraz giełda dodatków do łowienia ryb to wyłącznie fragment tego, co zaplanowano dla uczestników.

Jednym z najbardziej interesujących elementów festiwalu są prezentowane łódki zanętowe. Te innowacyjne urządzenia są wyposażone w system GPS, sonar oraz zaawansowany system nawigacji. Łodzią można kierować za pomocą kompaktowego pilota, a w przypadku utraty połączenia z pilotem, łódka automatycznie powróci do wcześniej określonej lokalizacji.

Według Dariusza Piszczka, reprezentanta dystrybutora tych łodzi na terenie Polski, urządzenie to pozwala za pomocą sonaru zlokalizować idealne miejsce do połowu ryb. A dzięki GPS zawsze będzie można bez problemu odnaleźć tę lokalizację ponownie.

Piszczek wyjaśnia: „Łódka pozwala na umieszczenie zestawu z przynętą w wyznaczonym punkcie. Specjalny obciążnik zapobiega przemieszczaniu się przynęty, dzięki czemu zawsze kusimy ryby w tym samym miejscu”.

Piszczek dodaje, że wędkowanie ze wsparciem nowoczesnej technologii staje się coraz bardziej popularne: „Łodzie zanętowe gwarantują udane połowy. Oczywiście tradycyjni wędkarze też są w stanie złowić ryby, ale nie będzie to liczba tak duża jak w przypadku wykorzystania technologii XXI wieku”.

Festiwal Wędkarski trwać będzie aż do jutrzejszej niedzieli (15 października).