Czwartkowa sesja Rady Miasta Kielce: uchwała krajobrazowa i darmowy transport w dniu wyborów

Czwartkowa sesja Rady Miasta Kielce: uchwała krajobrazowa i darmowy transport w dniu wyborów

Kolejne posiedzenie Rady Miasta Kielce, które planowane jest na najbliższy czwartek, będzie koncentrować się na kilku istotnych zagadnieniach. Wśród nich kluczowa uchwała krajobrazowa oraz propozycje dotyczące bezpłatnej komunikacji miejskiej w dniu wyborczym.

Jarosław Karyś, przewodniczący kieleckiej Rady Miasta i jednocześnie kandydat KW PiS do Sejmu, zapewnił, że nikt nie powinien mieć wątpliwości co do projektu uchwały. Z jego słów wynika, że panuje pełny konsensus w tej sprawie.

Podjęcie takiej decyzji oznaczałoby dla mieszkańców Kielc możliwość skorzystania z miejskich autobusów całkowicie za darmo podczas dnia wyborczego – to ułatwiłoby im dostęp do lokali wyborczych. Oprócz tego radni będą również analizować pewne sugestie dotyczące zmian w uchwale krajobrazowej. Obecnie obowiązujące przepisy nie pozwalają na umieszczanie jakichkolwiek materiałów reklamowych czy wyborczych w pasach drogowych.

Zaplanowane na czwartek obrady Rady Miasta Kielce mają rozpocząć się o godzinie 9. To ważne spotkanie, które może wprowadzić znaczące zmiany dla mieszkańców tego miasta.