Wprowadzenie Świętokrzyskiego i Kielc do aplikacji SmartGuide

Wprowadzenie Świętokrzyskiego i Kielc do aplikacji SmartGuide

Teraz region Świętokrzyski oraz jego stolica – Kielce, są dostępne na platformie mobilnej dla turystów – SmartGuide. Ta aplikacja ma zasięg globalny i ofertę wycieczek w niemal 100 krajach świata, dostosowanych do preferencji użytkowników. Teraz, dzięki polskiej i angielskiej wersji językowej, podróżnicy z całego świata mają możliwość odkrycia tych części Polski w innowacyjny sposób.

Projekt ten jest rezultatem współpracy lokalnych organizacji – Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego i Urzędu Miasta Kielce. Pierwsza z nich przygotowała różnorodne trasy dla odwiedzających region – zarówno dla tych, którzy planują dłuższe wakacje, jak i dla miłośników tematycznych szlaków czy krótkich wycieczek. Miasto Kielce skoncentrowało się na opracowaniu tras po mieście, które ukazują jego bogatą historię oraz unikalną florę i faunę. W projekcie pomogło także doświadczenie Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej w Kielcach oraz Biura Promocji i Współpracy z Zagranicą działającego przy Wydziale Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce, które mają bezpośredni kontakt z odwiedzającymi region turystami i dobrze rozumieją ich potrzeby.

SmartGuide jest aplikacją dostępną za darmo, którą można pobrać ze sklepu Google Play czy App Store. Zapewnia ona szczegółowe informacje o atrakcjach turystycznych w każdym mieście lub regionie, który jest w niej uwzględniony. Na podstawie tych danych, tworzone są trasy zwiedzania. Dodatkowo, jeśli użytkownik aktywuje funkcję „lokalizacja”, aplikacja automatycznie podpowiada mu miejsca warte zobaczenia w jego najbliższym otoczeniu. Inną cenną funkcją SmartGuide jest audioprzewodnik, który generuje ścieżkę dźwiękową na podstawie dołączonych informacji, umożliwiając użytkownikom słuchanie opisu i historii zwiedzanych miejsc podczas ich oglądania lub spacerowania.