Ogromny potencjał Szpitala MSWiA w Kielcach doceniony podczas obchodów 75-lecia placówki

Ogromny potencjał Szpitala MSWiA w Kielcach doceniony podczas obchodów 75-lecia placówki

Znaczący wkład Szpitala MSWiA w Kielcach w rozwój polskiej opieki zdrowotnej docenił Błażej Poboży, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji. W trakcie uroczystości związanych z 75-tą rocznicą istnienia szpitala, które odbyły się w piątek, podkreślił unikalność tej placówki na skalę krajową.

Historia Szpitala MSWiA zaczyna się w 1948 roku, kiedy to rozpoczęła swoją działalność niewielka placówka przy ulicy Ogrodowej. Przełomowy moment nadszedł pod koniec 2016 roku, gdy rozpoczęto budowę nowego gmachu szpitala przy ulicy Wojska Polskiego. Nowoczesna siedziba została oddana do użytku na początku 2021 roku, po inwestycji o wartości ponad 110 mln zł, którą sfinansowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Błażej Poboży podkreślił, że decyzja o przeznaczeniu tak dużych środków na rozbudowę placówki nie była łatwa, ale okazała się słuszna. Podczas uroczystości wręczył złote i srebrne medale, przyznane przez prezydenta Andrzeja Dudę, kilkunastu pracownikom szpitala za długoletnią służbę. Halina Olendzka, dyrektor szpitala, wskazała na wiele wyzwań, które czekają placówkę w najbliższej przyszłości.

Szpital MSWiA w Kielcach to nowoczesna placówka medyczna, oferująca szeroki zakres usług. Pacjenci mogą tu skorzystać z opieki na oddziałach intensywnej terapii, internistycznym, chirurgicznym, ortopedycznym oraz chirurgii twarzowo-szczękowej. Placówka posiada pełną diagnostykę obrazową i laboratoryjną. W czerwcu ubiegłego roku otwarto tu nowy blok operacyjny z czterema salami operacyjnymi, a w marcu bieżącego roku uruchomiono szpitalny oddział ratunkowy – trzecią taką jednostkę w stolicy województwa świętokrzyskiego.

W ramach funkcjonowania placówki dostępnych jest 130 łóżek dla pacjentów, w tym sześć na oddziale intensywnej terapii.