75-lecie Szpitala MSWiA w Kielcach

75-lecie Szpitala MSWiA w Kielcach

Jest to moment szczególny dla Szpitala MSWiA w Kielcach, który obecnie świętuje swój 75. rok funkcjonowania. Placówka ta jest cenionym ośrodkiem opieki zdrowotnej, oferującym szeroki zakres usług w ramach lecznictwa szpitalnego i ambulatoryjnego, realizowanego na podstawie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Szpital dysponuje 19 specjalistycznymi poradniami oraz pięcioma oddziałami, obejmującymi takie specjalizacje jak choroby wewnętrzne, chirurgia, ortopedia i traumatologia, intensywna opieka medyczna oraz oddział ratunkowy. Szpital zapewnia podstawowe świadczenia zdrowotne dla blisko 14 tysięcy pacjentów.

Placówka posiada własną pracownię analityczną jak również diagnostyczną, gdzie przeprowadzane są zarówno badania bezpłatne, jak i komercyjne. Dodatkowo, szpital obsługuje specjalistyczne poradnie, takie jak poradnia medycyny pracy, poradnia zdrowia psychicznego czy placówka rehabilitacji medycznej, która prowadzi także oddział dzienny.

Teren szpitala rozciąga się przy ulicy Wojska Polskiego, choć do 2020 roku placówka znajdowała się przy ulicy Ogrodowej.

Oficjalne uroczystości związane z 75-leciem szpitala rozpoczną się w piątek, 29 września, o godzinie 10:00. Wydarzenie będzie miało wyjątkowy charakter – do placówki zostaną wniesione relikwie św. Jana Pawła II. Wśród zaproszonych gości znajdą się m.in. przedstawiciele administracji państwowej, w tym Błażej Poboży, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji. Kontynuacja uroczystości odbędzie się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach.