Festyn historyczno-sportowy na Stadionie Piłkarskim w Kielcach

Festyn historyczno-sportowy na Stadionie Piłkarskim w Kielcach

Stadion Piłkarski znajdujący się przy ulicy Szczepaniaka 29 w Kielcach, stanie się miejscem wyjątkowej celebracji w sobotę, 2 września. Odbędzie się tam Festyn historyczno-sportowy, upamiętniający obrońców Westerplatte oraz czterdziestolecie istnienia Wojskowego Klubu Sportowego Stadion Kielce. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10, a najważniejszym punktem programu będzie mecz piłkarski zaplanowany na godzinę 12:30, gdzie zmierzą się byli piłkarze Stadionu Kielce i Korony Kielce.

Festyn historyczno-sportowy, którego organizacją zajmuje się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (MOSiR) Kielce, umożliwi gościom zapoznanie się z dwiema wystawami planszowymi przygotowanymi przez Muzeum Historii Kielc. Dodatkowo uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać wykładu Bartłomieja Tambora pt. „Historia wojskowych klubów sportowych w Kielcach w okresie II Rzeczpospolitej”.

W ramach festynu odbędzie się mecz dawnych zawodników Stadionu Kielce z byłymi piłkarzami Korony Kielce. Na boisku zobaczymy między innymi Sławomira Wojtasińskiego, Andrzeja Fendrycha i Jarosława Mosiołka.

Nad całym przedsięwzięciem czuwa Miasto Kielce, organizując wydarzenie we współpracy z Delegaturą Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach oraz Wojskami Obrony Terytorialnej.

Na koniec warto przypomnieć o historii Stadionu Kielce. To klub piłkarski założony w 1983 roku, który funkcjonował przy jednostce wojskowej usytuowanej na kieleckim Stadionie. W swojej karierze miał okazję między innymi rywalizować w trzeciej lidze.