Nieudane manewry cofania prowadzą do niebezpiecznych incydentów i hospitalizacji

Nieudane manewry cofania prowadzą do niebezpiecznych incydentów i hospitalizacji

Prawidłowe wykonanie manewru cofania jest kluczowe dla bezpieczeństwa na drodze. Niestety, dwa niedawne zdarzenia pokazują, że nawet taki podstawowy element jazdy może prowadzić do poważnych konsekwencji. W sumie trzy osoby musiały zostać hospitalizowane po dwóch oddzielnych zdarzeniach.

Pierwszy incydent miał miejsce w Kielcach, konkretnie na ulicy Zagórskiej, w środę 30 sierpnia około godziny 13. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji, kobieta w wieku 46 lat, która kierowała audi, wykonywała manewr cofania z parkingu. Jej działanie spowodowało, że 40-letni kierowca miejskiego autobusu marki maz musiał gwałtownie zahamować. Ten nagły manewr doprowadził do upadku dwóch pasażerów: 46-latka i czteroletniego chłopca. Obu pasażerom udzielono pomocy medycznej i zostali przetransportowani do szpitala.

Kolejny niebezpieczny incydent związany z manewrem cofania miał miejsce w Staszowie. Na ulicy Jana Pawła II 20-letnia kierująca toyotą, podczas wykonywania manewru cofania, potrąciła przechodzącą jezdnię 74-letnią kobietę. W wyniku tego zdarzenia poszkodowana kobieta została przewieziona do szpitala.