Koncert „Polska dziękuje. #dobre słowa” w Kielcach

Koncert „Polska dziękuje. #dobre słowa” w Kielcach

W Kielcach, na placu Najświętszej Maryi Panny, zaplanowano na najbliższą niedzielę, 13 sierpnia, o godzinie 20:00 specjalne wydarzenie muzyczne. Wyjątkowy koncert pod tytułem „Polska dziękuje. #dobre słowa” ma miejsce. W trakcie tego artystycznego spotkania zostanie także zaprezentowane po raz pierwszy Oratorium Świętokrzyskie – „Nie tylko o miłości z kazaniami w tle”.

Zbigniew Koniusz, pełniący funkcję wojewody świętokrzyskiego i będący jednym z współorganizatorów koncertu, przypomina, że wydarzenie to odbędzie się już po raz czwarty. Koniusz podkreśla, że koncert jest również okazją do upamiętnienia i złożenia podziękowań za ważne momenty historii Polski, takie jak zwycięstwo wojsk polskich w Bitwie Warszawskiej.

– Celem naszych spotkań jest wzajemne podziękowanie za to, co było dla nas istotne w danym roku. W poprzednich edycjach dziękowaliśmy za zaangażowanie w walkę z pandemią koronawirusa czy też pomoc udzieloną uchodźcom z Ukrainy. W tym roku podziękujemy chyba za wiele rzeczy, ponieważ te tematy nadal pozostają aktualne – mówi Zbigniew Koniusz.

W składzie wykonawczym Oratorium Świętokrzyskiego wystąpią znane w świecie muzyki osoby: Monika Urlik, Zofia Nowakowska, Sylwia Ziółkowska, Grzegorz Wilk, Andrzej Wiśniewski oraz Kuba Jurzyk. Narrację poprowadzi Adam Szymański. Na scenie towarzyszyć im będą muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej pod batutą Mieczysława Smydy, a także Chór Garnizonowy Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, Chór Świętokrzyskiej Izby Lekarskiej oraz studenci Akademii Muzycznej w Krakowie. Na scenie ujrzymy również artystów z Kieleckiego Teatru Tańca.

Koncert jest organizowany przez wojewodę świętokrzyskiego, marszałka województwa świętokrzyskiego, Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach oraz Polskie Radio Kielce. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Koncert można będzie obejrzeć na żywo na stronie internetowej Radia Kielce, a retransmisja audycji będzie dostępna na antenie Radia Kielce we wtorek, 15 sierpnia o godzinie 19:05.