Pełnia kwitnienia w Ogrodzie Botanicznym Kielce

Pełnia kwitnienia w Ogrodzie Botanicznym Kielce

W czerwcu liczba kwitnących roślin osiąga swoje maksimum, co oznacza, że w Ogrodzie Botanicznym w Kielcach można podziwiać wiele różnorodnych kolorów i form kwiatów. Jak zauważa Katarzyna Socha, dyrektorka ogrodu, właśnie w tym miesiącu dobiega końca kwitnienie przepięknych różaneczników i azalii, które jeszcze przez tydzień będą dostępne do oglądania. Równocześnie zaczyna się okres kwitnienia innych roślin, które warto zobaczyć na żywo.

Już teraz kwitną piwonie, uważane za jedne z najpiękniejszych kwiatów. W Ogrodzie Botanicznym w Kielcach zgromadzono aż 70 odmian tych kwiatów, wśród których dominują piwonie chińskie o pełnych i półpełnych kwiatach. Ponadto rozkwitają byliny takie jak szałwie, kocimiętki, brunery czy pierwsze astrowate. Te ostatnie są często mylone z niezapominajkami. Przetaczniki również znajdują się w pełni kwitnienia.

Kolejnym etapem kwitnienia są irysy, które fascynują swoimi wyjątkowymi kwiatach o barwach niebieskich, fioletowych, żółtych, białych lub mieszanych. Wkrótce rozkwitną również róże znajdujące się w kolekcji ogrodu. Spodziewany czas kwitnienia róż to połowa czerwca, a ich największe nasilenie przypadać będzie pod koniec tego miesiąca, podczas obchodów Święta Kielc.

Warto dodać, że przez całe lato, od czerwca do sierpnia, Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty jest dla zwiedzających każdego dnia, z wyjątkiem poniedziałków. Godziny otwarcia to 10:00-20:00, a ostatnie wejście możliwe jest o godzinie 19:00.