Spotkanie z popularną pisarką w Kielcach

Spotkanie z popularną pisarką w Kielcach

W sobotę, 6 maja w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach odbyło się spotkanie z udziałem Ishbel Shatravskiej, dramatopisarki i miłośniczki teatru. Na wydarzenie przybyło wielu wielbicieli.

Iszbel Szatrawska jest autorką kilku sztuk, w tym „Życie i śmierć pana Hersza Libkina z Sacramento w stanie Kalifornia”, która została wystawiona w tym roku w kieleckim teatrze. Otrzymała nagrodę „Empik Odkrycie Roku” 2022 w dziedzinie literatury, była nominowana do „Paszportu Polityki” 2022, a także zwyciężyła w międzynarodowym konkursie dramaturgicznym „Eurodram”.

Zebranie odbyło się w tymczasowej siedzibie Teatru im. Stefana Żeromskiego, mieszczącej się przy ulicy Ściegiennego 2.

Sekretarz Teatru Żeromskiego, Luiza Buras-Sokół, przeprowadziła wywiad z dramaturgiem, a publiczność również miała możliwość zadawania pytań. Uczestnicy spotkania mogli nabyć podczas imprezy książkę „Życie i śmierć pana Hersza Libkina z Sacramento, stan Kalifornia”.

Ishbel Shatrawska ukończyła teatrologię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Dalej studiowała filmoznawstwo i amerykanistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim i Westfälische Wilhelms-Universität w Münster. W latach 2013-2014 uczęszczała do prywatnej szkoły filmowej Akademia Multi Art w Krakowie.