Szkoła podstawowa nr 27 wspomaga osierocone dzieci

Szkoła podstawowa nr 27 wspomaga osierocone dzieci

Tragiczne odejście 41-letniej kobiety, która w Szpitalu Kieleckim miała wykonane cesarskie cięcie, odbiło się szerokim echem w całej Polsce, ale najbardziej dotknęło rodzinę, przyjaciół i wychowawców dwójki dzieci, które zostały bez matki. Reakcja szkoły po pogrzebie kobiety była naprawdę poruszająca.

Prokuratura Okręgowa w Krakowie próbuje ustalić, co tak naprawdę wydarzyło się w kieleckiej lecznicy. Śledczy wciąż czekają na wyniki sekcji zwłok i badań histopatologicznych, które ujawnią, jakie leki pacjentka spożyła przed śmiercią i czy miała na nie alergię.

Mimo że żadna kwota nie zastąpi matki dzieci, to fala wsparcia i pomocy, jaką obdarzono rodzinę pacjentki kieleckiego szpitala, która zmarła po cesarskim cięciu, robi ogromne wrażenie. Od momentu rozpoczęcia zbiórki na platformie zrzutka.pl udało się zebrać aż 63 tysiące złotych, które przeznaczone są na remont domu, w którym mieszkają dzieci.

Udało nam się zgromadzić ponad 14 tysięcy złotych z puszek i przedmiotów potrzebnych jak pieluchy czy mleko. Udział uczniów, rodziców i nauczycieli był znaczący. Cieszymy się, że korzystając ze skrzynki depozytowej, w której założeniu pomagała nasza nauczycielka języka polskiego, udało nam się szybko zgromadzić pieniądze na odbudowę domu dziecka – zdradziła dyrekcja.