W Kielcach trwa gruntowny remont dworca

W Kielcach trwa gruntowny remont dworca

Na początku 2022 roku rozpoczęła się przebudowa dworca kolejowego w Kielcach. Od tego czasu proces ten przebiega w szybkim tempie, a działania pojawiają się zarówno wewnątrz hali głównej, jak i w bocznych skrzydłach budynku. Obecnie trwa stawianie słupów podtrzymujących strop części centralnej. W kwietniu zakończono przenoszenie obsługi podróżnych na tymczasowy dworzec. Ponadto zakończyła się również rozbiórka dworca.

Dworzec kolejowy w Kielcach przechodzi jedną z największych inwestycji w Polsce. Aby zapewnić zachowanie historycznego budynku, elewacja zostanie przebudowana w nowoczesnym stylu, zachowując jednocześnie oryginalny szklany aspekt. Wejście na dworzec pozostanie w tym samym miejscu co dotychczas. Inwestor zapowiada, że efektem będzie nowoczesna, praktyczna i przyjazna przestrzeń dla wszystkich, którzy z niej korzystają.

Wnętrze budynku zostanie przebudowane poprzez wyjęcie części ścian działowych i wstawienie nowych wzmocnionych słupów betonowych. Znajdzie się w nim ładny hol wejściowy z kasami, toalety (które znajdą się również w piwnicy), centrum obsługi podróżnych, przestrzenie holdingowe z miejscem do zabawy dla dzieci oraz sklepy i inne pomieszczenia gospodarcze.