Pożar wieżowca w Kielcach

Pożar wieżowca w Kielcach

Do pożaru doszło w cieszącym się złą sławą wysokim budynku przy ulicy Młodej 4 w Kielcach. To nie pierwszy przypadek w ostatnich miesiącach, jednak pierwszy w tym roku i niestety zapewne nie ostatni.

Oddział straży pożarnej został poinformowany o pożarze w znanym wieżowcu po godzinie 18:30 we wtorek, 3 stycznia. Beata Gizowska, starszy strażak i przedstawiciel prasowy z komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach potwierdziła tę wiadomość.

Wielokrotne pożary i ofiary śmiertelne odnotowano przy ulicy Młodej 4 w Kielcach, a budynek jest w wyjątkowo złym stanie. Cała konstrukcja jest w ruinie, od zewnątrz do wewnątrz, i nie ma dostępu do ciepłej wody. Każde ze 157 mieszkań ma 14 metrów wysokości, a wielu lokatorów jest zmuszonych do opuszczenia budynku. Rozbiórka wieżowca ma nastąpić po tym, jak wszyscy się opuszczą. Przez lata budynek kojarzony był z bójkami pod wpływem alkoholu, przemocą fizyczną i kradzieżami, co powodowało, że pod ten adres często wzywana była policja.

Ikoniczna wieża często ulega pożarom, które najczęściej przypisywane są podpaleniom. Ponadto konstrukcja jest w fatalnym stanie technicznym.