Tłumy bawiły się na kieleckim rynku w sylwestrową noc

Tłumy bawiły się na kieleckim rynku w sylwestrową noc

Licznie zgromadzeni mieszkańcy wzięli udział w nieplanowanej uroczystości sylwestrowej na kieleckim Rynku. Przy dużej ilości szampana i pokazach fajerwerków pożegnali Stary Rok i powitali Nowy.

Organizacja sylwestrowego spotkania pod gwiazdami na Rynku nie była nakazana przez władze Kielc ze względu na ograniczenia budżetowe. Właściciele restauracji LUZtro i Kolejka postanowili hucznie pożegnać stary rok i zaprosili kielczan do wspólnego sylwestrowego świętowania pod gwiazdami.

W LUZtro i Kolejce był bigosik, zupa gulaszowa, napoje, piwo i grzane wino.

Ludzie zwykle w Sylwestra o godzinie 12 zbierali się na Rynku i świętowali nadejście Nowego Roku imprezami w różnych lokalach i domowymi przyjęciami. Były głośne wiwaty, dużo zabawy i szampan, który płynął nawet strumieniami.

Sponsorowany przez miasto sylwester pod gwiazdami w Kielcach cieszył się dużym zainteresowaniem.
Miasto Kielce przez wiele lat organizowało na kieleckim Rynku popularny sylwester pod gwiazdami, który przyciągał tysiące kielczan. Była to wspaniała impreza dla rodzin, ze wspaniałymi koncertami i muzyką. Jednak w tym roku miasto postanowiło nie organizować imprezy ze względu na oszczędności. Dodatkowo przez dwa lata impreza nie odbywała się ze względu na pandemię.