Porzucony sprzęt wędkarski nad Wisłą. Z wody wyłowiono zwłoki wędkarza

Porzucony sprzęt wędkarski nad Wisłą. Z wody wyłowiono zwłoki wędkarza

Do tragicznego odkrycia doszło 03 lipca niedaleko Wólki Gołębiowskiej na Lubelszczyźnie, gdzie spacerowicz zauważył sprzęt wędkarski porzucony nad brzegiem Wisły. Na miejscu pojawiły się służby ratownicze, które natychmiast przystąpiły do poszukiwań. Po niedługim czasie z wody wyłowiono zwłoki mężczyzny. Policja ustala bieg wydarzeń.

W ubiegłą niedzielę przed południem nad brzegiem Wisły w okolicach miejscowości Wólka Gołębiowska (pow. puławski) dokonano okropnego znaleziska. Jeden z okolicznych mieszkańców, który wybrał się tego dnia na spacer, w pewnym momencie zauważył, że przy brzegu rzeki znajduje się porzucony sprzęt wędkarski – podbierak i dwie wędki – a do tego kilka butelek po alkoholu.

O podobnych tragicznych zdarzeniach nad wodą można dowiedzieć się z portalu https://elkonline.pl.

Do akcji włączono płetwonurków, łodzie i psa policyjnego

Po zgłoszeniu zdarzenia na miejsce oddelegowano funkcjonariuszy policji, zastępy strażackie i płetwonurków, którzy bezzwłocznie zaczęli penetrować dno rzeki. W poszukiwaniach brał również udział pies policyjny. Natomiast w pobliżu znaleziono zaparkowany samochód należący do mieszkańca województwa świętokrzyskiego.

Po niedługich poszukiwaniach płetwonurkowie wyłowili z wody ciało 43-letniego mężczyzny, który był w pełni ubrany. Jak na tę chwilę policjanci ustalają przebieg wydarzeń i przyczynę śmierci, prowadząc działania pod nadzorem prokuratora – relacjonuje kom. Andrzej Fijołek, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.