Skarżysko-Kamienna: Ksiądz oszukany na 200 tys. zł metodą „na policjanta”

Skarżysko-Kamienna: Ksiądz oszukany na 200 tys. zł metodą „na policjanta”

Wyłudzający pieniądze oszuści nie znają żadnych świętości. Ostatnio przekonał się o tym ksiądz Jerzy Karbownik z Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej. Duchowny został oszukany metodą „na policjanta” na około 200 tysięcy złotych. Sprawą zajmują się policjanci ze Skrażyska-Kamiennej.

Ksiądz Jerzy Karbownik, gdy zorientował się, że ma do czynienia z szajką oszustów, zawiadomił w tej sprawie policję. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami powiedział, iż w pewnym momencie zorientował się, że osoby podające się za policjantów to zwykli oszuści, którzy chcą naciągnąć go na pieniądze.

Oszuści zdążyli wyłudzić tylko część kwoty

Jak podaje oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej – podkom. Jarosław Gwóźdź, dyżurny otrzymał zgłoszenie, że na jednej z parafii popełniono oszustwo na kwotę około 200 tysięcy złotych. I pomimo iż duchowny stosunkowo szybko zorientował się, że ma do czynienia z oszustami, sprawcom i tak udało się wyłudzić część planowanej kwoty.

Poszkodowanym jest zasłużony kustosz Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej – ksiądz Jerzy Karbownik. Policja ze Skrażyska-Kamiennej prowadzi w tej sprawie dochodzenie. Przy okazji apeluje też, aby nikomu nie oddawać swoich oszczędności. A podobne telefony należy od razu zgłaszać na komendę.

Do podobnego przestępstwa doszło również w Siemianowicach Śląskich, gdzie oszuści użyli metody „na policjanta”.