Nowe mandaty są bezlitosne. 2500 złotych dla kierowcy bmw!

Nowe mandaty są bezlitosne. 2500 złotych dla kierowcy bmw!

Od Nowego Roku postrach wśród polskich kierowców sieje nowy taryfikator mandatów. Jako jeden z pierwszych przekonał się o tym właściciel bmw, który został zatrzymany w Skarżysku za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 70 km/h! Kierowca otrzymał od policjantów mandat w wysokości 2 500 złotych i 10 punktów karnych.

Do zdarzenia doszło 5 stycznia na trasie S-7 w Skarżysku, gdzie patrol policyjny przeprowadzał rutynową kontrolę drogową. W pewnym momencie funkcjonariusze spostrzegli jadące z dużą prędkością bmw, którego kierowca przekroczył dozwolony limit prędkości aż o 71 km/h. Według nowego taryfikatora mandatów mundurowi ukarali pirata drogowego kwotą 2 500 złotych i 10 punktami karnymi.

Nowy taryfikator mandatów od 1 stycznia 2022

Nowy taryfikator mandatów wszedł w życie 1 stycznia 2021 roku, wdrażając nowe przepisy związane z wysokością mandatów za wykroczenia drogowe. Jednak nawet pomimo zwiększenia kwot za mandaty, nie wszyscy kierowcy respektują nowe przepisy.

Już podczas kilku pierwszych dni stycznia policjanci zatrzymali na terenie zabudowanym trzech piratów drogowych. Na początek złapano 57-latka, który przekroczył prędkość o 34 km/h na DK 79, w związku z czym został ukarany mandatem w wysokości 800 złotych i 6 punktami karnymi. Drugim był 35-latek, który przekroczył prędkość o 41 km/h, za co otrzymał 1000 złotych mandatu i 8 punktów karnych. Trzecią osobą był 32-latek, który przekroczył prędkość o 83 km/h. Policjanci ukarali go mandatem w wysokości 800 zł i 6 punktami karnymi.