W Świętokrzyskiem zlikwidowano nielegalną działalność hazardową

W Świętokrzyskiem zlikwidowano nielegalną działalność hazardową

Od 2019 roku na terenie województw mazowieckiego i świętokrzyskiego działała zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się prowadzeniem podziemnej działalności hazardowej. Ostatnio, w związku z prowadzonym śledztwem, funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji i Krajowej Administracji Skarbowej aresztowali pięć osób.

Policjanci badali sprawę nielegalnego hazardu na terenie województw świętokrzyskiego i mazowieckiego. Grupa nielegalnych hazardzistów działała już od 2019 roku, organizując nielegalne rozgrywki hazardowe obejmujące kilka lokali w różnych miejscowościach.

Funkcjonariusze CBŚP i skarbówki rozpoczęli swoje działania na początku listopada. Od tego czasu udało się zatrzymać pięciu członków nielegalnej grupy hazardowej, a także przeszukać mieszkania sprawców, jak i lokale wykorzystywane do prowadzenia działalności hazardowej. Podczas przeszukań policja zlikwidowała automaty do gier, spore ilości gotówki, a także telefony komórkowe i dokumentację finansową.

Zarekwirowano kilkadziesiąt maszyn hazardowych

W sumie funkcjonariusze CBŚP zabezpieczyli 31 automatów do gry, z których każdy wypełniony był gotówką z nielegalnego hazardu. Trzech z pięciu zatrzymanych usłyszało zarzut o udział w zorganizowanej grupie przestępczej związanej z nielegalnym hazardem. Natomiast pozostała dwójka została oskarżona o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Zatrzymani mogą wylądować za kratkami nawet na 10 lat.