Wojciech O. oskarżony o próbę morderstwa w wigilię

Wojciech O. oskarżony o próbę morderstwa w wigilię

W zeszłym roku w Staszowie doszło do niebezpiecznej sytuacji, podczas której 23-letni mężczyzna został raniony maczetą. Do zdarzenia doszło 24 grudnia. W ten dzień Wojciech O. dopuścił się ataku maczetą na 23-letniego mężczyznę, zadając mu dwa ciosy w klatkę piersiową. Kilka dni temu Sąd Okręgowy w Kielcach skierował przeciw Wojciechowi O. akt oskarżenia w sprawie usiłowania morderstwa.

Sytuacja miała miejsce ubiegłego roku w wigilię w miejscowości Staszów. 23-latek przebywał na ulicach miasta razem z dwójką swoich znajomych, gdy w pewnej chwili podszedł do nich Wojciech O. Nagle zaatakował mężczyznę maczetą i zadał mu dwa silne ciosy w klatkę piersiową. Pomimo zagrażających życiu obrażeń 23-latek uciekł przed napastnikiem i wezwał policję oraz służby medyczne. Międzyczasie Wojciech O. zdążył zniknąć z miejsca zdarzenia.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz poinformował, że pracujący nad sprawą śledczy przesłuchali świadków zdarzenia oraz sprawdzili i zabezpieczyli nagrania z miejskiego monitoringu. Policjantom udało się także odtworzyć całą sytuację i zidentyfikować podejrzanego. Okazał się nim mieszkaniec Staszowa, który przebywał na recydywie. Funkcjonariusze z miejsca rozpoczęli poszukiwania, co doprowadziło ich do mieszkania, w którym ukrywał się Wojciech O.  

Wojciech O. był w przeszłości karany za podobne przestępstwa

Mundurowi zatrzymali mężczyznę i przewieźli do policyjnego aresztu, gdzie usłyszał zarzuty usiłowania morderstwa i spowodowania zagrażających życiu obrażeń ciała. Ze względu na warunki recydywy i wcześniejsze przestępstwa związane z zagrożeniem zdrowia i kradzieżą mienia Sąd Rejonowy w Staszowie wydał nakaz tymczasowego aresztowania.

Prokuratura potwierdziła zakończenie śledztwa w sprawie Wojciecha O. i skierowaniu aktu oskarżenia do Sądu Okręgowego w Kielcach. Obecnie oskarżony przebywa w areszcie, gdzie czeka na wizytę w sądzie, która może go kosztować nawet dożywotni pobyt za kratkami.